سیمرغ چه می‌کند؟

«خیریه سیمرغ» آن دسته از شرکتهای مسافرتی و اقامتگاهی را که به اهمیت مبحث CSR (مسئولیت اجتماعی شرکتی) در تقویت برند خود واقفند، برای تحقق رویایی بزرگ، به همکاری فرامی‌خواند… رویایِ بزرگِ ما این است که هر کودکی در هر کجایِ این آب و خاک، آرزو یا نیاز فوری به سفر داشت، به محض تماس با سیمرغ، راهی سفر شود.

 به طور مشخص، خدمات سیمرغ شامل عرضه رایگان بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس می‌شود؛ همچنین رزرو رایگان هتل و اقامتگاه بخش دیگر خدمات سیمرغ است. عمده این خدمات با مشارکت شرکتهای فعال در حوزه صنعت سفر تأمین می‌گردد.

سیمرغ به دنبال چیست؟

“ما” می خواهیم هیچ کودکی حسرت به دل سفر نماند و هیچکس به خاطر هزینه های سفر و اقامت، درمان بیماری خود را به تعویق نیندازد. این مرز و بوم، با تاریخی بزرگ و تمدنی کهن، می تواند مراقب تمام فرزندان خود باشد، اگر اراده کند.

چرا سیمرغ؟

سیمرغ در شاهنامه فردوسی، پرنده ای است اسطوره ای که زال، نوزادِ سپیدمویِ سام را که در بیابانی به حال خود رها شده، از تنهایی و مرگ نجات می دهد، نزد خود می برد و تا جوانی می پرورد. سالها بعد به هنگامی که سام، شرمنده از ناسپاسی و رها کردن فرزند خود، برای بردن او می آید، سیمرغ پری از پرهای خود را به زال می دهد و می گوید هر زمان به کمک من نیاز داشتی، کافی است این پر را آتش بزنی تا به امدادت، به آنی از راه برسم.

خیریه سیمرغ نیز قرار است پناه دهنده باشد و پرورنده و یاریگر…

تا به‌حال چه کرده‌ایم؟

خیریه سیمرغ فعالیت خود را به طور غیررسمی از پاییز سال 96 با اعزام امدادگران و پزشکان داوطلب به مناطق زلزله زده کرمانشاه آغاز نمود و پس از عبور از بحران زلزله، به تدریج تأمینِ سفرهای درمانی و تفریحی کودکان خانواده های ساکن در مناطق محروم را بر عهده گرفت.
درخواست سفر برای این کودکان، توسط خیریه ها و سازمانهای مردم نهاد معتبر ارائه می شود

همزمان با رسیدن تعداد سفرها به بيش از 2000 مورد، خیریه سیمرغ در آبان ماه سال 98،  به طور رسمی با شماره 48577 به ثبت رسید.

 

در سیمرغ ما باور داریم

راه درازی در پیش است… سفر هنوز برای کودکانی پرشمار، آرزویی محال است و بیماران زیادی به خاطر نداشتنِ هزینه سفر و اقامت، دل از امیدِ درمان شسته اند

اما

ما باور داریم تمام شرکتهای معتبر در حوزه سفر، دیر یا زود، به جز ذهن مشتریان، جایی هم در قلب تمام مردم این کشور می گشایند.

ما باور داریم این شرکتهای خوشنام، اگر خدمتی در حوزه تخصص خودشان یعنی سفر و اقامت انجام دهند، تأثیر بسیار بزرگتری بر جامعه می گذارند

 و ما ایمان داریم این شرکتهای توانمند، اگر در راه انجام مسئولیت اجتماعی خود، هم‌مسیر شوند، نیروی شگرفی خواهند یافت و یادگاری روشن و ماندگار در تاریخ این کشور از خود بر جا خواهند گذاشت

و سیمرغ افسانه ای را، درست به همین نیت، به پرواز درآورده ایم…

تا نخستین افسانه ای باشد که به واقعیت تبدیل می شود!

5641

تعداد سفرهای انجام شده

5,939,973

نفر کیلومتر انجام شده

23

تعداد موسسات خدمت گیرنده