سیمرغ چه می‌کند؟

«خیریه سیمرغ» آن دسته از شرکتها را که به اهمیت مبحث CSR (مسئولیت اجتماعی شرکتی) در تقویت برند خود واقفند، برای تحقق رویایی بزرگ، به همکاری فرامی‌خواند… رویایِ بزرگِ ما این است که هر کودکی در هر کجایِ این آب و خاک، آرزو یا نیاز فوری به سفر داشت، به محض تماس با سیمرغ، راهی سفر شود.

 به طور مشخص، خدمات سیمرغ شامل عرضه رایگان بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس می‌شود؛ همچنین رزرو رایگان هتل و اقامتگاه بخش دیگر خدمات سیمرغ است. عمده این خدمات با مشارکت شرکتهای فعال در حوزه صنعت سفر و گردشگری تأمین می‌گردد.

سیمرغ به دنبال چیست؟

“ما” می خواهیم هیچ کودکی حسرت به دل سفر نماند و هیچکس به خاطر هزینه های سفر و اقامت، درمان بیماری خود را به تعویق نیندازد. این مرز و بوم، با تاریخی بزرگ و تمدنی کهن، می تواند مراقب تمام فرزندان خود باشد، اگر اراده کند.

چرا سیمرغ؟

سیمرغ در شاهنامه فردوسی، پرنده ای است اسطوره ای که زال، نوزادِ سپیدمویِ سام را که در بیابانی به حال خود رها شده، از تنهایی و مرگ نجات می دهد، نزد خود می برد و تا جوانی می پرورد. سالها بعد به هنگامی که سام، شرمنده از ناسپاسی و رها کردن فرزند خود، برای بردن او می آید، سیمرغ پری از پرهای خود را به زال می دهد و می گوید هر زمان به کمک من نیاز داشتی، کافی است این پر را آتش بزنی تا به امدادت، به آنی از راه برسم.

خیریه سیمرغ نیز قرار است پناه دهنده باشد و پرورنده و یاریگر…

تا به‌حال چه کرده‌ایم؟

هر چند با وقوع زلزله سرپل ذهاب در آذرماه سال ٩٧، خيريه سيمرغ نخستين فعاليت خود را با اعزام امدادگران و پزشكان داوطلب به مناطق زلزله زده آغاز كرد، اما کمی بعد، سفرهای درمانی سيمرغ بر سفرهای امدادی‌اش پيشی گرفت و با ارائه خدمات سفر به کودکان بیمار مورد حمایت جمعی از خيريه‌های شناخته شده كشور و برخی ارگانهای حمایتی و امدادی، مأموريت اصلی خود را پی گرفت.

به جز 40 بیمارستان که تا کنون در چارچوب تفاهمنامه با وزارت بهداشت، تامین سفرهای درمانی شان به سیمرغ سپرده شده، برخی دیگر از خدمات گیرندگان از سیمرغ تا به امروز عبارت‌اند از:

موسسه خیریه محک، خانه آرمان عماد، انجمن اهدای عضو ایرانیان، موسسه خیریه کودکان فرشته‌اند، سازمان بهزیستی، انجمن اتیسم ایران، موسسه خیریه مهرنوین، خانه خیرین کردستان، خیریه التیام، موسسه مهرماندگار، انجمن سرطان های ارثی-فامیلی (فمکن)، بنیاد توسعه‌ کارآفرینی زنان و جوانان

و جمعیت هلال احمر (تأمین حدود 500 بلیط سفر برای پزشکان، ماماها و پیراپزشکان داوطلب این سازمان، عمدتا به مقصد محروم‌ترین نقاط استان سیستان و بلوچستان)

در مجموع از  ابتدای فعالیت رسمی تا به امروز، موسسه سیمرغ بیش از 8000 خدمت سفر تامین نموده است.

در سیمرغ ما باور داریم

راه درازی در پیش است… سفر هنوز برای کودکانی پرشمار، آرزویی محال است و بیماران زیادی به خاطر نداشتنِ هزینه سفر و اقامت، دل از امیدِ درمان شسته اند

اما

ما باور داریم تمام شرکتهای معتبر در حوزه سفر، دیر یا زود، به جز ذهن مشتریان، جایی هم در قلب تمام مردم این کشور می گشایند.

ما باور داریم این شرکتهای خوشنام، اگر خدمتی در حوزه تخصص خودشان یعنی سفر و اقامت انجام دهند، تأثیر بسیار بزرگتری بر جامعه می گذارند

 و ما ایمان داریم این شرکتهای توانمند، اگر در راه انجام مسئولیت اجتماعی خود، هم‌مسیر شوند، نیروی شگرفی خواهند یافت و یادگاری روشن و ماندگار در تاریخ این کشور از خود بر جا خواهند گذاشت

و سیمرغ افسانه ای را، درست به همین نیت، به پرواز درآورده ایم…

تا نخستین افسانه ای باشد که به واقعیت تبدیل می شود!

10811

تعداد سفرهای انجام شده

11,383,983

نفر کیلومتر انجام شده

82

تعداد موسسات خدمت گیرنده